تبلیغات
انجمن علمی فوتونیک فیزیک دانشگاه صنعتی شیراز - موفقیت منجمان جوان ایرانی در کشف اجرام آسمانی ناشناخته!

انجمن علمی فوتونیک فیزیک دانشگاه صنعتی شیراز
 
اگر لذت کشف عمیق جهان را بفهمی،اولین گزینه تو فیزیک خواهد بود...آلبرت اینشتین
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 14 شهریور 1392 توسط پوریا تابش مهر


ماهنامه نجوم در همکاری با جنبش بین‌المللی جست‌وجوی سیارک‌ها (IASC) مقدمات برگزاری جنبش اختصاصی جست و جوی سیارک‌ها در ایران را فراهم کرده است.

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا، ماهنامه نجوم در شماره شهریورماه جاری طی مقاله‌ای با عنوان «گام برداشتن در مسیر کاشفان»، اطلاعات مفصلی درباره چگونگی فعالیت در این جنبش برای کشف سیارک‌ها و اجرام نزدیک زمین ارائه کرده است.

سال گذشته گروهی از ایران به نام «چشم‌های 51 درجه» (برگرفته از نصف النهار رسمی ایران) در کمپین جست‌وجوی سیارک انجمن مشورتی نسل فضا، 10 جرم نزدیک به زمین، یک جرم نزدیک به زمین تائید شده و شش سیارک (مرحله اولیه) ثبت کردند و موفق به کشف یک سیارک در مرحله مشروط (Provisional) شدند که رصدهای بعدی آن در حال انجام شدن است.

اعضای این تیم را صفورا تنباکویی از اصفهان، لیلا قاسم‌زاده از شیراز، مجید قاسمی از مشهد و علی علیزاده و بهنوش مسکوب از تهران تشکیل می‌دهند.

همچنین گروه دیگری از دانشگاه صنعتی ارومیه با اعضای خود به نام‌های ساجد زارعی، هاتف طباطبایی، محمد حمیدی، رضا ضرغام‌زاده و علی صدیقی امسال در جنبش جستجوی سیارک که انجمن منجمان بدون مرز به مناسبت ماه جهانی نجوم ترتیب داده بود و نیز جنبش جست و جوی سیارک هند شرکت کردند و در مجموع موفق به ثبت 9 جرم نزدیک به زمین و تأیید دو جرم نزدیک به زمین شدند.

اگر شما هم علاقه مند شدید درباره این جنبش بیشتر دانسته و قدم در مسیر کاشفان سیارک‌ها بگذارید، کافی است برای کسب اطلاع بیشتر و ثبت نام، نامه‌ای به پست الکترونیک campaign@nojum.ir بفرستید.

منبع:isna.ir

طبقه بندی: نجوم، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • paper | پارک ایران | تازیانه