تبلیغات
انجمن علمی فوتونیک فیزیک دانشگاه صنعتی شیراز - فوتبالیست های حرفه ای از دانشجویان باهوش ترند!

انجمن علمی فوتونیک فیزیک دانشگاه صنعتی شیراز
 
اگر لذت کشف عمیق جهان را بفهمی،اولین گزینه تو فیزیک خواهد بود...آلبرت اینشتین
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 5 تیر 1392 توسط صادق دانشجو

مطالعه صورت گرفته توسط پژوهشگران کانادایی نشان می‌دهد، ورزشکاران حرفه ای بویژه فوتبالیست ها بدلیل افزایش تمرکز در زمین مسابقه، از توانایی ذهنی و هوش بالاتری به نسبت اکثر دانشجویان برخوردار هستند .

فوتبالیست های حرفه ای از دانشجویان باهوش ترند!


 نظر شما چیه؟

برای خواندن بقیه ی مطلب به ادامه مطلب بروید...


در این مطالعه 120 ورزشکار حرفه ای شامل فوتبالیست های لیگ برتر انگلیس، تیم ملی هاکی آمریکا، تیم راگبی فرانسه به همراه 173 ورزشکار آماتور در کنار 33 دانشجوی غیر ورزشکار حضور داشتند.

از شرکت کنندگان خواسته شد که مجموعه ای از اشیاء شبیه سازی شده متحرک را شرح دهند و محتوای این آزمایش با هیچ رشته ورزشی خاصی ارتباط نداشت.

نتایج بدست آمده نشان می دهد، ورزشکاران حرفه ای در پردازش تصاویر بصری از تمرکز و دقت بالاتری در مقایسه با ورزشکاران آماتور برخوردار هستند؛ در عین حال عملکرد شناختی ورزشکاران آماتور در مقایسه با دانشجویان بسیار بیشتر است.

دکتر «جاکلین فابرت» استاد روانشناسی دانشگاه مونترال تأکید می‌کند: نتایج بدست آمده نشان می‌دهد، ورزشکاران از توانایی تمرکز بالاتری برای یادگیری برخوردار هستند و این تمرکز احتمالا ناشی از افزایش ضخامت بافت کورتیکال مغز است.

به گفته دکتر «فابرت»، پردازش سریع مغزی و توانایی یادگیری، کلید عملکرد عالی ورزشکاران حرفه ای بویژه فوتبالیست ها محسوب می شود.

نتایج این تحقیق می‌تواند به توسعه روش‌های درمانی نوین برای بیماری‌های مرتبط با افزایش سن از جمله زوال عقل و فراموشی کمک کند.


منبع: http://beach-physics.ir


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • paper | پارک ایران | تازیانه